fbpx

Kuidas alustada väikeettevõtet?

21.12.2021 Kell 11:44

Enne ettevõtte alustamist tuleb kaaluda läbi mitmeid erinevaid faktoreid. Mõned neist on iseenesest mõistetavad, mõned mitte nii väga.

Viimasel ajal on tekkinud rohkem võimalusi uue ettevõtte loomiseks. Tehnoloogiline areng ja globaliseerumine võimaldavad inimestel ideid palju kiiremini reaalsuseks muuta. Ettevõtete omanikel on vabadus alustada väikses mahus ning seejärel vaikselt laieneda. 

 

Ettevõtte alustamiseks võid asuda ükskõik kus. Enamik edukaid ettevõtteid saavad alguse just kodugaraažist – näiteks käsitööettevõtted, blogid, pagariäri, haljastusettevõte jne.

Väikeettevõte on äriüksus, mida omab ja juhib juriidilisest isikust ettevõtja ning üldjuhul on need väiksearvulise töötajaskonnaga ja tagasihoidliku käibega. Sellist laadi ettevõtte kriteeriumid erinevad maailmajagudes.
Näiteks Austraalias loetakse väikeettevõtluseks kuni 15 töötajat palkavat äri, Euroopa Liidus vastavalt kuni 50, Kanadas kuni 99 ja USAs kuni 500. Lisaks nendele kriteeriumitele eristatakse neid veel müügi, vara ja puhaskasumi põhjal.

 

Kuidas alustada ettevõtlusega?

 

Pane kirja äriideed – tee toodete ja teenuste kohta põhjalik  turu-uuring. Uuring aitab sul saada ülevaate sellest, milline on täpne turupositsioon. 

 

Koosta äriplaan – äriplaan aitab sul hoida fookust paigal. Selles tuleks rõhutada üksikasju konkurentide, klientide ja finantsprognooside kohta.

Pane paika struktuur – pane paika, kas oled FIE, OÜ, AS või hoopiski juriidilisest isikust ettevõtja.

 

Registreeri ettevõte – selle tegemine on imelihtne. Vajad kõigest arvutit ning internetti.

 

Loo koduleht – koduleht aitab klientidel sinuga lihtsamini ühendust võtta.

 

Loo sotsiaalmeedia kontod – sotsiaalmeedia annab sulle suurepärase võimaluse enda klientidega suhtlemiseks ning usaldusväärsuse tekitamiseks. Lisaks aitab see suurendada ka bränditeadlikkust.

 

Ava pangakonto – loo selge eristus enda ning ettevõtte finantsalal.

 

Ettevõtte loomine on lihtne protsess, kuid selleks on vaja selget eesmärki ning konkreetset plaani.